TÜSİAD’dan BASİFED’e İşbirliği Çağrısı

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Canser Başaran Symes, TÜSİAD’da yeni göreve gelen ekibin enerjisinin çok yüksek olduğunu belirterek “Görev süremiz içinde mutlaka çok iyi çalışmalar yapmalıyız. Bu yüzden BASİFED’in arkamızda olduğunu bilmek bizim için çok önemli” dedi.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD), geçtiğimiz ocak ayında gerçekleştirilen 45. Seçimli Genel Kurulu’nda yönetim kurulu başkanlığına seçilen Canser Başaran Symes, İzmir’e düzenlediği ilk ziyaretinde Batı Anadolu Sanayici İş Adamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) üyeleriyle tanışma toplantısında bir araya geldi.

TÜSİAD için BASİFED’in desteği çok önemli

Yönetim olarak TÜSİAD’ın bugüne kadar yaptığı bütün değerli çalışmalara sahip çıktıklarını ifade eden Symes, gelecek dönemde bu çalışmaları daha etkili nereye taşıyabileceklerinin planlarını yaptıklarını ve üzerinde çalıştıklarını söyledi. TÜSİAD’ın yaptığı çalışmaları daha doğru anlatmak ve daha geniş bir alana yaymak konusunda dijital iletişimi baştan aşağı yenilemeyi hedeflediklerini belirten Symes “TÜSİAD’ın yaptığı çalışmalarıyla ilgili görüşünün dijital ortamda, sosyal medyada paylaşılarak derneğimizin gücünü kademe kademe toplumun her kesimine yayarak toplumda sahiplenmeyi arttırmaya ihtiyacımız var. Bu anlamda BASİFED’in desteği çok önemli” dedi.

Gençlerle çalışacağız

Konuşmasında TÜSİAD’ın gençlere yönelik projeleri olduğunu ve yeni bir anlayış getirmeyi düşündüklerini açıklayan Symes, “Genç TÜSİAD değil, genç Türkiye istiyoruz. TÜSİAD olarak etrafımızda gençlik halkası yaratmak gerektiğini düşünüyoruz. Bizler, gençlerin geleceği için çalışıyor ve gençlere diyoruz ki ‘Doğru yaptığınız her şeye sahip çıkın’. İnanıyoruz ki yakında gençlerimizle birlikte çok güzel işlere imza atacağız” diye konuştu.

Her şey güzel bir Türkiye için

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes’a ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman TÜSİAD ve BASİFED iletişiminin bundan sonra daha etkin bir şekilde devam edeceğine inandığını söyledi. Kendisinin de TÜSİAD Yedek Yönetim Kurulu Üyesi olarak bu köprüde Şükrü Ünlütürk’e yardımcı olmak için üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getireceğini ifade eden Akgerman, “İzmir’den Türk sanayisinin gelişmesi için neler yapılması gerekiyorsa şimdiye kadar elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Bundan sonraki süreçte de toplumun refah düzeyinin artması ve gelecek kuşaklara güzel bir Türkiye bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Tüm Haberler