GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER

BASİFED FAALİYETLER

22 Mayıs 2014 tarihinde, BASİFED Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Levent Akgerman Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devraldı. Seda Kaya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Mehmet Salih Özen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Halil Nadas Yönetim Kurulu Sayman Üyesi, Mustafa İduğ Yönetim Kurulu Yazman Üyesi, Eyüp Sevimli Yönetim Kurulu Üyesi, İsmail Keskinoğlu Yönetim Kurulu Üyesi, Nazif Ulusoy Yönetim Kurulu Üyesi, Fadıl Sivri Yönetim Kurulu Üyesi, Turan Göksan Yönetim Kurulu Üyesi, Hasan Küçükkurt Yönetim Kurulu Üyesi, Hayati Ertuğrul Yönetim Kurulu Üyesi, Cengiz Yavaş Yönetim Kurulu Üyesi, Candan Çilingiroğlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Betül Elmasoğlu Yönetim Kurulu Üyesi seçildi.

20 Haziran 2014 tarihinde, BASİFED Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Tanyeri’nin moderatörlüğünde, Çeşme’de, Stratejik Odak Grup Çalışması gerçekleştirildi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ünlütürk ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aycan Şen konuk konuşmacı olarak katıldığı çalışmada, TÜRKONFED Genel Sekreter Yardımcısı Betül Çelikkaleli TÜRKONFED faaliyetleri ve Federasyonlar ile ortak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

24 Temmuz 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Toplantısı, EGOD adına Sn. Mustafa İduğ’un iş yeri olan İduğ Petrol’de yapıldı. Toplantıda, İZKA Kurul Üyeliği’ne BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman’ın bildirilmesine karar verildi.

04 Ağustos 2014 tarihinde İzmir Başkanlar Kurulu Toplantısı BASİFED ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

04 Ağustos 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman, İZTO’nun düzenlediği, TC. Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan’ın konuşmacı olarak yer aldığı “İzmir İş Dünyası ile Buluşma” konulu toplantıya katıldı.

08 Ağustos 2014 tarihinde BASİFED Merkezi’nde, BASİFED Yönetim Kurulu ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu'nun katılımıyla BASİFED – TURKONFED Ortak Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının sonrasında birlikte akşam yemeği yendi.

28 Ağustos 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantı’ya BASİFED Yönetim Kurulu Üyelerinin yanında, Bremen West Yatırım İzmir Şubesi Sorumlusu Sn. Kemal Şen de katıldı. ABİGEM faaliyetleri ve işbirliği olanakları ile ilgili bilgi vermek için ABİGEM Direktörü Sn. Arzu Amirak ve “Ege Bölgesi’ndeki İller Arasındaki Rekabet” isimli çalışması hakkında bilgi vermek üzere Doç. Dr. Mehmet Ufuk Tutan & Yard. Doç. Dr. Burak Çapraz da toplantıya katıldılar. Toplantı sonrasında ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mustafa Güçlü ile bir araya gelindi.

28-29 Ağustos 2014 tarihinde BASİFED Sekreteri Sn. Elif Güner Bayındır TÜRKONFED tarafından İstanbul’da düzenlenen “Fon Araştırması ve Proje Yazma Eğitimi”ne katıldı.

11 Eylül 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman-ın moderatör olarak katıldığı “Kentsel Dönüşüm Sürecinde Bina Yenileme Konferansı” AKG Gazbeton ev sahipliğinde, İstanbul’da gerçekleştirildi. Konferansta İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, İki Design Group Kurucu Ortağı Murat Kader, İTÜ Mimarlık Fakültesi Yapı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihal Arıoğlu ve İngiliz mimar Jamie Fobert konuşmacı olarak yer aldı.


18 Eylül 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman, İZSİAD’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Uzman Klinik Psikolog eğitimini almış Sn. Özge Küçükkurt ve Rutgers Üniversitesi eğitimli, ABD`nin New Jersey eyaletinden lisanslı terapist Mrs. Jale Kerimol Johnson’un konuk olduğu toplantıya katıldı. Toplantıda hepimizi yakından ilgilendiren ve günlük hayatımızda alışkanlıklarımız olarak düşündüğümüz ancak farkında olmadan bağımlısı olduğumuz birçok "bağımlılık" başlıklarının yer aldığı konularla ilgili bilgilendirme yapıldı.

18 Eylül 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman EGİKAD’ın ev sahipliğini yaptığı “Biz Bize” toplantısına onur konuğu ve konuşmacı olarak katıldı.

22 Eylül 2014 tarihinde BASİFED Sekreteri Elif Güner Bayındır EGİAD’ın gerçekleştirdiği “Süt Ekonomisi: Mevcut Durum, Fırsatlar, Potansiyeller” ile ilgili panel toplantıya katıldı.

25 Eylül 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman, İZİKAD’ın gerçekleştirdiği Genç İZİKAD Proje Yarışması’na jüri üyesi olarak katıldı.

 11 Ekim 2014 tarihinde İZSİAD’ın madde bağımlılığı ile mücadele projesi kapsamında gerçekleştirdiği Metin Uca’nın “Hakuna Matata” adlı tiyatro gösterisine üye derneklerimizle katılım sağlanarak madde bağımlılığı ile mücadele projesine destek olundu.

15-16 Ekim 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen Köprü Günleri 2014 etkinliklerine BASİFED olarak katılım sağlandı.

16-18 Ekim 2014 tarihlerinde, İZSİAD tarafından “İş İşten Geçmeden” temasıyla “İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi” gerçekleştirildi. İş sağlığı ve güvenliği alanındaki başarılı çalışmalarıyla bilinen kuruluşların, çalışma örneklerini sunduğu ve deneyimlerini paylaştığı zirveye BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman konuşmacı olarak katıldı.

22 Ekim 2014 tarihinde Bremeninvest tarafından düzenlenen “Bremen Gecesi” kokteyline BASİFED Eğitim Komitesi Başkanı Sn. Betül Elmasoğlu ve BASİFED Yazman Üyesi Sn. Mustafa İduğ katıldılar.

28 Ekim 2014 tarihinde Cumhuriyet’imizin 91. Kuruluş yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen “EGİKAD Cumhuriyet Balosu” etkinliğine BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman eşiyle birlikte katıldı. Gelirinin, Türkan Saylan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin “Anadoluda bir kızım Var Öğretmen Olacak projesine bağışlandığı bu geceye üye derneklerimiz de eşli katılım sağlayarak bu projeye destek oldular.

31 Ekim 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman, İzmir Ticaret Odası’nın düzenlemiş olduğu “Levantenler: Geçmiş, Bugün ve Gelecek Sempozyumu”na katıldı.

3 Kasım 2014 tarihinde EGEV ev sahipliğinde gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu Toplantısı’na BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman katıldı.

4 Kasım 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman, 15. İzmir Uluslararası Kısa Film Festivali’nin Kapanış Galası ve Ödül Töreni’ne katıldı.

10 Kasım 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni’ne katıldı.

10 Kasım 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman, Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümünde, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “İzmir Basının’da 10 Kasım” sergisi açılış törenine katıldı.

10 Kasım 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman, İZİKAD tarafından gerçekleştirilen 'Atatürk'ü Anma' söyleşisinin yapıldığı ve İZİKAD Türk Müziği Korosu'nun, Atatürk'ün sevdiği parçalardan örnekler sunduğu 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinliğine katıldı.

10 Kasım 2014 tarihinde İZSİAD’ın, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümü münasebetiyle düzenlediği, Erol Evgin'in sahne aldığı " Mustafa Kemal'i Gördüm Düşümde” adlı 10 Kasım Atatürk'ü Anma konserine BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman katıldı.

25 Kasım 2014 tarihinde BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Temel Ayçan Şen ile birlikte BASİFED ve TÜRKONFED’i tanıtmak üzere İZİKAD Kasım Ayı Aylık Üye Toplantısı’na konuşmacı ve onur konuğu olarak katıldılar.

03 Aralık 2014 tarihinde BASİFED ev sahipliğinde BASİFED Yeni Yıl Yemeği gerçekleştirildi. İzmir Konsolosluk Erkanı ve İzmir İş Dünyası temsilcilerinin biraraya geldiği gecede, BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Levent Akgerman, BASİFEDin, üyelerinin dış ticaret hacimlerini artırarak, ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamaları için vize kolaylığı ve uzun süreli vize verilmesini istediğini dile getirdi. Ayrıca AB ile ABD arasında gümrük duvarlarını kaldıracak, üretim ve yatırımda yeni standartlar belirleyecek olan Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı Anlaşması’nın müzakerelerinin yapıldığını, bu anlaşmaların Türkiye dahil edilmeden yürürlüğe girmesi halinde Türkiye’nin sadece doğrudan ithalat ve ihracat farkından yılda 4-5 milyar dolar zarar göreceğini belirtti. Benzer durumla karşı karşıya kalacak ülkelerin sıkı bir işbirliği oluşturması gerektiğinin altını çizdi ve 2’li iş görüşmeleri için İzmir’de BASİFED’in ilgili ülkenin heyetine yardımcı olacağını belirtti.

10-11 Aralık 2014 tarihlerinde, Sabancı Center’da gerçekleştirilen Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu TÜRKONFED’in “10. Kuruluş Yılı Zirvesi “ne, BASİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Mehmet Salih Özen ve BASİFED Sosyal Komite Başkanı Sn. Betül Elmasoğlu katılım sağladılar. TÜRKONFED ve TÜSİAD’ın bugünkü ve geçmişteki başkanları ile çok sayıda iş insanın hazır bulunduğu zirveye, Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan da katıldı.

TÜRKONFED 10. Kuruluş Yılı Zirvesi sonrasında gerçekleştirilen Genel Sekreterler Komitesi Toplantısı’nda BASİFED Sekreteri Elif Güner Bayındır bulundu.

18 Aralık 2014 tarihinde, EBSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen İZKA Kalkınma Kurulu Toplantısı’na BASİFED adına BASİFED Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Sn. Mustafa İduğ katıldı.

26 Aralık 2014 tarihinde İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından gerçekleştirilen “2015 Hoşgeldin Gecesi”ne BASİFED olarak katılım sağlandı.

18 Şubat 2015 tarihinde BASİFED olarak dernekler arası ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek adına Dernek Başkanlarımız, Delegelerimiz ve BASİFED Danışma, Disiplin ve Denetleme Kurularımızın katılımı ile BASİFED Sosyal Komite Yemeği organize edildi.

5 Mart 2015 Perşembe günü, Mart ayı BASİFED Olağan Yönetim Kurulu Toplantımız EGİAD Merkezi’nde gerçekleştirildi.

5 Mart 2015 Perşembe günü, EGİAD Merkezi’nde, TÜRKONFED ile birlikte “İş Dünyası’nda Kadın Paneli” gerçekleştirildi.