BAŞKANIN MESAJI

Kıymetli BASİFED üyeleri,

Batı Anadolu iş dünyasının ve üye derneklerin ihtiyaçları doğrultusunda işbirliklerini geliştirmek, bölgesel ve sektörel politikalar, projeler üretmek, üyelerin, bölgenin ve ülkenin kalkınmasına katkıda bulunacak faaliyetler yürütmek adına 9 Eylül 2003’te kurulan Federasyonumuz, tam 15 yıldır ülke ekonomisine başarıyla hizmet ediyor.

Bugün TÜSİAD, EGİAD, ESİAD, İZSİAD, EGİKAD, İZİKAD, EGOD, EGEDERİDER, USAD ve EgeYYD olmak üzere bünyesinde 10 farklı derneği barındıran BASİFED, Türkiye’nin en büyük iş dünyası örgütlerinden birisi olarak tüm iş insanlarının sesini yükseltiyor. Federasyonumuz, ülkemizin ekonomik iklimini etkileyebilecek her türlü olay karşısında gerekli aksiyonları almakta, başta ekonomimizi yoluna koyacak yapısal reformlar olmak üzere pek çok hayati alanda faaliyet göstermektedir.

Bizler de, yönetim kurulu olarak 9 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulda, bu büyük federasyonun yönetimine seçilme mutluluğunu yaşadık ve siz değerli üyelerimizin sesine ses katma yolunda ilk adımı attık. Seçildiğimiz günden bu yana, üye derneklerimizden ve bölgemizin tüm bileşenlerden çok büyük destekler de gördük. Yönetimimize destek veren herkese, BASİFED Yönetim Kurulu adına teşekkürü bir borç biliyorum.

Sevgili dostlar,

BASİFED kurulduğu günden bu yana yönetimler bayrağı her zaman devraldıkları noktadan daha da yükseğe taşımış ve bu şekilde devretmiştir. Yeni dönemde bizlerin de bu bayrağı yükselteceğimizden, BASİFED’in mevcut projelerini bir üst noktaya taşırken yeni projeler de üreteceğimizden kimsenin şüphe duymaması gerekir.

Yeni dönemde başta Avrupa Birliği ile ilişkilerin normalleşmesi olmak üzere, özellikle dış ticarete yönelik konularda çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Vizyonumuzu Avrupa ile sınırlı tutmadan, dünyanın her yerinde ihracat pazarlarımızın genişlemesi adına çalışmalar yürüteceğiz.

Son yıllarda BASİFED öncülüğünde, tüm STK’larımızın kıymetli başkanlarının da olumlu tavırları sayesinde oluşan Bölge için birliktelik duygusunu da, yeni dönemde ortak projelerle daha yüksek noktalara taşıyacağız. Bu konuda, göreve gelir gelmez çalışmalarımıza başladık. BASİFED üyesi tüm derneklerin ortak projeler yürütmelerini, Bölge ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamak adına birlikte hareket etmelerini yürekten destekliyoruz.

İnanıyorum ki, bu birliktelik ruhu üst kuruluşumuz olan TÜRKONFED çatısı altında da Bölgemizin sesinin gürleşmesine katkı sağlayacak ve yeni dönemde TÜRKONFED’in Bölgemizdeki varlığını da güçlendirecektir.

İş dünyasının değerli temsilcileri,

Şartlar her ne olursa olsun, görev süremiz boyunca sizler için çalışmaya, projeler geliştirmeye, bölgemize ve ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğimizi bir kez daha taahhüt eder, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlarım.

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı

Seda KAYA ÖSEN